Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... onorariu avocat - plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

onorariu avocat - plangere penala

Buna ziua,
Am depus o plangere penala impotriva fostului sot pentru amenintare si santaj. Sunt reprezentata de un avocat. As dorii sa stiu si eu estimativ care ar fi, pt Bucuresti onorariul in acest proces. Pana acum trebuie sa platesc 4000 de lei pentru redactare plangere penala
si asistare in fata organelor de urmarire penala. Si atat!
Buna ziua,
Cititi mai jos onorariile minime stabilite de barou.
[ link extern ]
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Nu mai este în vigoare norma de recomandare privind onorariul minim, acesta il negociați direct cu avocatul!
Luați legătura cu un avocat și negociați-l!
Deci, fiecare isi pune cat considera,
Multumesc pentru raspuns.
O zi usoara!
Fiecare avocat apreciază cazul in felul sau.
Depinde si ce face în concret.
Este bine sa va lămuriți daca ati platit doar urmărirea penală deoarece faza judecății presupune alti bani.
Am depus plangerea penala, Acum urmeaza prima parte: cercetarea penala (de catre politie). Inca nu am achitat onorariul de 4000 de lei pentru depunere plangere si asistare la audieri. In principiu, eu mai mult de 4000 pt tot procesul nu am de unde sa-i dau. Asa ,ca ma gandesc sa-i spun ca ii pot da acum un avans si restul la finalul procesului. Daca accepta asa bine, daca nu...asta e. Incerc sa gasesc o alta varianta.
As mai avea o intrebare: se poate obtine un ordin de restrictie? daca da, in ce conditii?

Multumesc!