avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 431 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... onorariu avocat - plangere penala
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

onorariu avocat - plangere penala

Buna ziua,
Am depus o plangere penala impotriva fostului sot pentru amenintare si santaj. Sunt reprezentata de un avocat. As dorii sa stiu si eu estimativ care ar fi, pt Bucuresti onorariul in acest proces. Pana acum trebuie sa platesc 4000 de lei pentru redactare plangere penala
si asistare in fata organelor de urmarire penala. Si atat!
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 17:04, 18 Decembrie 2018
Buna ziua,
Cititi mai jos onorariile minime stabilite de barou.
[ link extern ]
Ultima modificare: Miercuri, 12 Decembrie 2018
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Nu mai este în vigoare norma de recomandare privind onorariul minim, acesta il negociați direct cu avocatul!
Luați legătura cu un avocat și negociați-l!
Deci, fiecare isi pune cat considera,
Multumesc pentru raspuns.
O zi usoara!
Fiecare avocat apreciază cazul in felul sau.
Depinde si ce face în concret.
Este bine sa va lămuriți daca ati platit doar urmărirea penală deoarece faza judecății presupune alti bani.
Am depus plangerea penala, Acum urmeaza prima parte: cercetarea penala (de catre politie). Inca nu am achitat onorariul de 4000 de lei pentru depunere plangere si asistare la audieri. In principiu, eu mai mult de 4000 pt tot procesul nu am de unde sa-i dau. Asa ,ca ma gandesc sa-i spun ca ii pot da acum un avans si restul la finalul procesului. Daca accepta asa bine, daca nu...asta e. Incerc sa gasesc o alta varianta.
As mai avea o intrebare: se poate obtine un ordin de restrictie? daca da, in ce conditii?

Multumesc!

Alte discuții în legătură

Plangere penala pentru violenta si ordin de protectie iulian55 iulian55 O persoana cunoscuta mie a depus plangere penala la politie pentru violenta, hartuire, santaj. doreste sa depuna o cerere de ordin de protectie la ... (vezi toată discuția)
Cum obțin un ordin de restricție? mi s-a cerut martor cu toate că am certificat medico-legal ionelaioni ionelaioni Am fost bătută de fostul iubit pe stradă, și am mers la judecătoria orașului de care aparțin pentru a obține ordinul de protecție, având chiar și 2 ... (vezi toată discuția)
Principiul disponibilitatii; onorariu avocat Alexandru Dan Alexandru Dan In urma unui accident auto minor, partea sanctionata contraventional depune plangere la instanta, impotriva IPJ. Cealalta parte, fiind indicata ca martor in ... (vezi toată discuția)