avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de probă, refuz primire notificare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de probă, refuz primire notificare

Angajatorul meu refuza primirea notificării privind încetarea CIM, mă aflu în perioada de probă, dacă trimit notificarea prin executor, mai trebuie să mă prezint la lucru după data menționată în notificare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:25, 31 Ianuarie 2019
Daca angajatorul refuza primirea notificarii, o puteti transmite prin intermediul serviciului postal. Contractul de munca inceteaza in urma notificarii.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu mai trebuie să vă prezentati la munca după data menționată în notificare.
Mulțumesc pentru răspuns!

Cornel Vasile a scris:

Nu mai trebuie să vă prezentati la munca după data menționată în notificare.

Mulțumesc,!

Cornel Vasile a scris:

Nu mai trebuie să vă prezentati la munca după data menționată în notificare.

Mi se pare mai greu de dovedit că plicul conținea o notificare daca trimit prin poștă. Mulțumesc pt răspuns! N-am mai fost într-o asemenea situație, mai ales k angajatorul mi-a spus de la început k pot pleca oricând în perioada de probă, in plus am solicitat încetarea CIM cu un răgaz de 7zile.

Paul Nitu a scris:

Daca angajatorul refuza primirea notificarii, o puteti transmite prin intermediul serviciului postal. Contractul de munca inceteaza in urma notificarii.

Alte discuții în legătură

Notificare incetare cim in perioada de proba cvt cvt buna ziua sunt angajator si am notifica un angajat care este in perioada de proba de incetarea cim. 1.nu a vrut sa semneze notificarea.o trimit prin posta ... (vezi toată discuția)
Absente nemotivate in perioada de proba maria_mary maria_mary Buna ziua! Daca un salariat are absente nemotivate in perioada de proba se face decizie de suspendare si se transmite in revisal? Pot sa-i inchid cim cu 34 ... (vezi toată discuția)
Notificare - concediu medical in perioada de proba Loredana_84 Loredana_84 La o societate, angajatul sofer este in perioada de proba. Angajatorul decide sa ii inceteze contractul de munca printr-o notificare. Angajatul insa este in ... (vezi toată discuția)