avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 443 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Trebuie revizuite o autorizatie de constructie, daca ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Trebuie revizuite o autorizatie de constructie, daca receptia lucrarii s-a facut dupa 17 ani !?

Trebuie revizuite o autorizatie de constructie, daca receptia lucrarii s-a facut dupa 17 ani de la emiterea autorizatiei!?.. si daca autorizatia de constructie a fost inchisa dupa 17 ani de la emiterea ei? Daca da .. ce lege obliga emitentul aurorizatiei sa o revizuiasca inainte sa o inchida..
Ultima modificare: Vineri, 8 Februarie 2019
bysnis, utilizator

Alte discuții în legătură

închidere autorizaþie de construire milian milian Am o casă în contrucţie la stadiul \"în roşu\" cu geamurile exterioare montate. Construcţia a început acum 2 ani, după eliberarea autorizaţei de ... (vezi toată discuția)
Taxe si impozite matyy matyy BUNA SEARA. AM UN TEREN UNDEVA LA TARA ,PE CARE AM CONSTRUIT DOAR FUNDATIA, AM OPRIT LUCRARILE DIN LIPSA DE BANI,AUTORIZATIA DE CONSTRUCTIE A EXPIRAT SI NICI ... (vezi toată discuția)
Procesul verbal de receptie finala al lucrarii Lori91 Lori91 Buna ziua. Cine ar trebui sa faca procesul verbal de receptie finala al lucrarii? Data de achizitie al imobilului a fost 21.09.2021 si data de receptie al ... (vezi toată discuția)