Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Arhivare facturi in original
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Arhivare facturi in original

Din practica contabila stiu ca facturile emise de furnizori trebuiesc arhivate in original, cele care sunt emise pe hartie, cele emise in format electronic sunt considerate originale. Dar nu am gasit in codul fiscal o mentiune referitoare la aceasta cerinta. Va rog sa-mi spuneti cf carui articol avem obligatia detinerii facturilor in original si nu in copie?
george-neagu, moderator