avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Unde se plătește amendă RCA Persoane juridice.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Unde se plătește amendă RCA Persoane juridice.

Buna ziua.
Unde se plătește o amendă RCA luată pe legea 132/2017 , persoana JURIDICĂ. Fac venit la bugetul de stat sau bugetul local? A fost plătită în contul unic dar s-au întors banii.

Alte discuții în legătură

Amenda ptr neplata rca data pe persoana juridica ( societate) ... floare de gheata floare de gheata Amenda ptr neplata RCA data pe persoana juridica ( societate) se face venit la bugetul de stat sau la bugetul local ? Va rog sa indicati si cadrul lega ( ... (vezi toată discuția)
Amenda platita de 2 ori iulian_i iulian_i Buna ziua si multumesc anticipat pentru raspunsuri. Acum 2 luni am luat o amenda conducand un autoturism aflat pe leasing. A doua zi am platit regulamentar ... (vezi toată discuția)
In ce cont se vireaza o amenda contraventionala? mariusdumitrescu mariusdumitrescu Buna ziua! Am si eu urmatoarea problema: In urma cu un an (mai exact in 2010) am primit o amenda de circulatie in Bucuresti. Amenda am achitat-o injumatatit ... (vezi toată discuția)