avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 565 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Concediu medical cod indemnizatie 02
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Concediu medical cod indemnizatie 02

Bună ziua! As dori sa știu cum se plateste concediu medical cu cod de indemnizatie 02, inițial urgenta medico chirurgicala, ulterior doar codul de indemnizatie 02. Se plătește la fel pe întreaga perioadă? Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Concediu medical cod 06 marina_marina marina_marina Buna ziua, un salariat are cod 06 pentru intreaga luna. certificatul este eliberat de spital si salariatul a fost internat...pot plati cod 06(100%) ... (vezi toată discuția)
Plata indemnizatie concediu medical alexandra-alteea alexandra-alteea Buna ziua Anul acesta am suferit un accident ce a fost incadrat accident de munca. Dat fiind faptul ca in urma acestuia am suferit o interventie chirurgicala ... (vezi toată discuția)
Concediu medical comancorinaadelina comancorinaadelina Buna ziua, Pentru luna august am un salariat cu 2 certificate de concediu medical, si anume: a). 02-05 august, initial, cod ind. 01, cod diag. 653 b). ... (vezi toată discuția)