avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Adeverinta persoana in intretinere
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Adeverinta persoana in intretinere

Fiul meu lucreaza in Germania si lunar imi trimite prin banca 500 euro. A solicitat de la statul german rambursarea unei parti din impozitele platite acolo ,datorita faptului ca ma intretine. Un cunoscut de la Deloite i-a spus ca trebuie sa depuna o adeverinta din partea unei autoritati din România ca sunt in intretinerea lui. Cine poate elibera o astfel de adeverinta ? Mentionez ca am o pensie de limita de varsta de 1002 lei si nu mai am alte venituri.

Alte discuții în legătură

Pensie alimentara din germania anonim anonim Cum pot afla veniturile fostului sot din Germania?Acum 2 ani i-am deschis proces pentru pensia datorata copilului meu in varsta de 7 ani.La cererea ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara din germania anonim anonim Cum pot afla veniturile fostului sot din Germania?Acum 2 ani i-am deschis proces pentru pensia datorata copilului meu in varsta de 7 ani.La cererea ... (vezi toată discuția)
Va rog un sfat!- pensie de întreținere catalina45 catalina45 Buna seara....in luna ianuarie .a.c. am deschis actiune pentru pensie intretinere minor. Fostul sot se afla in strainatate cu sotia, respectiv Italia. L am ... (vezi toată discuția)