Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zile libere Paste 2019
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zile libere Paste 2019

Buna ziua,
Care e modalitatea de pontare, cate zile libere vor avea angajatii crestini catolici, in perioada Pastelui?
Vor avea zile libere platite in Vinerea Marea si prima zi de Paste de Pastele catolic, evident.
Intrebarea mea insa este: cum se vor calcula cele doua zile libere de Pastele ortodox? Vor fi zile libere platite sau zile CO?
(cei cativa angajati sunt obligati sa stea acasa in cele doua zile deoarece venind la lucru nu au ce face doar ei in sectie).
Cristina Ve, utilizator