Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Nerespectarea OP
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Nerespectarea OP

Bună ziua,

Dacă fosta soție nu respecta OP, pensie alimentară, program de vizitare, care sunt consecințele?

Adică a ținut copilul o săptămână în plus cu pretextul ca face nu știu ce tratament (ca nu vrea sa spună), îmi da când vrea pensia alimentara (nu ca as avea nevoie).
Pot folosi asta în potriva ei?

O zi faina
Nătăfleț, utilizator