avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pfa norma de venit și cmi sau doar cmi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pfa norma de venit și cmi sau doar cmi

Nu știu ce să aleg între contract de munca individual și pfa cu norma de venit sau doar contract de muncă. Menționez că lucrez în domeniul IT.
Mulțumesc
Ultima modificare: Miercuri, 26 Iunie 2019
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

Pfa norma de venit sau sistem real? MiriamS MiriamS Salutare, Doresc sa creez un PFA si nu stiu care ar fi mai ok, norma de venit sau sistem real tinand cont ca incasarile pe an sunt cam de 90 de mi de euro, ... (vezi toată discuția)
Impozitul pe venit si contributii la pfa norma de venit in domeniul it Liana_Maries Liana_Maries Buna, Pentru inregistrarea unui PFA norma de venit in domeniului IT, as avea urmatoarele nelamuriri: 1. Este scutit sau nu de impozitul pe venit? 2. ... (vezi toată discuția)
Alegere formă de entitate juridică (pfa sau microîntreprindere) andreiv3103 andreiv3103 Am oportunitatea de a lucra în străinătate (Belgia) pentru o perioadă de minim 1 an (posibil mai mult), iar firma care ar urma să mă angajeze mi-a oferit ... (vezi toată discuția)