Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitatea bugetară şi a ... Ce implica postul de contabil cu viza cfp primarie ...
Discuție deschisă în Contabilitatea bugetară şi a serviciilor externalizate

Ce implica postul de contabil cu viza cfp primarie comuna?

Buna ziua,
As dorii sa stiu de la colegii contabili cu viza de cfp primarie de comuna, sau oricine in si masura sa ma ajute, daca merita sa trec de pe postul de executari silite pe postul de contabil cu viza cfp, 10% la salariu sau ajutor de contabil fara nici un beneficiu, fata de executari silite (compartiment financiar-contabil) ce fac in prezent pe acelasi salariu. V-as fi profund recunoscatoare daca mi-ati da un sfat, deoarece nu stiu daca e bine sa preiau acesta raspundere. Mentionez ca nu am mai lucrat in contabilitatea institutiilor publice. Astept cu interes raspunsul d-stra. Va multumesc!
george-neagu, moderator