avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot beneficia de reducerea perioadei de suspendare.
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot beneficia de reducerea perioadei de suspendare.

Buna seara! Am avut pe rolul judecătoriei o contestație P.v. pt depășirea vitezei cu 51 km/h pe un sector de drum de 60 km/h. Am pierdut procesul , mai am dreptul de examinare pt reducere perioadei de la 3 luni la o lună? Menționez că îndeplinesc condițiile de examinare, in ultimii 2 ani nu am beneficiat de aceasta facilitate. Mulțumesc!

Alte discuții în legătură

Suspendare 90 zile permis Liviu is Liviu is Buna ziua, aseară am depășit viteza cu 51km/h având 111km/h ,pe un sector de drum de 60km/h, mașină radrar aflându-se în mișcare . Am primit ... (vezi toată discuția)
Dreptul la reducerea perioadei Liviu is Liviu is Buna ziua! Am pierdut procesul PV depășirea vitezei cu 51 km pe un sector de 60km . Acum mai am dreptul la examinarea pt reducerea perioadei de 90 zile ? ... (vezi toată discuția)
Radar filofteea filofteea Bună ziua, azi circuland pe un drum județean, la întrare în localitate sub tăblița de cu denumirea localității era și tăblița cu limita de 50 km/h. ... (vezi toată discuția)