Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... CAUT AVOCAT PENTRU A PUTEA INCEPE STAGIATURA
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

CAUT AVOCAT PENTRU A PUTEA INCEPE STAGIATURA

Am fost admisa in profesia de avocat in Septembrie 2009 in cadrul Baroului Bucuresti si de atunci incerc fara succes sa gasesc un avocat dispus sa ma ia ca stagiar.
Daca ma puteti ajuta va rog sa ma contactati la adresa Oanammanta@yahoo.com

Va multumesc!
burito, utilizator
Fara sa incerc sa te descurajez in vreun fel, nu cred ca cineva te va contacta nestiind absolut nimic despre tine si mai ales despre ce stii. De ce nu incerci sa trimiti tu CV-uri?
Am trimis dar fara rezultat nu am fost chemata la interviu :( nu am avut sansa sa demonstrez ce stiu :( se pare ca nu am stiut prea bine sa ii identific pe cei ce vor sa angajeze stagiar.
Uita-te si tu pe ejobs. Sunt multe cabinete/case de avocatura care cauta avocat stagiar. Poate ai noroc si se leaga ceva.

[ link extern ]
Multumesc Cristina am aplicat dar :( (asa se intampla cand nu ai decat o pila cea de unghii).Cred ca va trebui sa ma indrept catre alt domeniu ca vad ca aici nu prea am sanse sa gasesc ceva,caut zilnic din septembrie si nimic.