avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Supraveghere video bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Supraveghere video bloc

Buna ziua...dacă vreau sa imi montez 1 camera de supraveghere la bloc sa vad parcarea am nevoie de autorizație,de acordul proprietarilor de la bloc,de la asociația de proprietari ceva
,trebuie să monteze o firmă specializata?
Cel mai recent răspuns: latka , moderator 06:05, 24 Ianuarie 2020
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_491...
si aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Este nevoie de acordul asociatiei de proprietri.
Montajul se poate face de catre o firma autorizata.
Este obligatoriu acordul individual al tuturor proprietarilor din condominiu


ynocentta a scris:

Este obligatoriu acordul individual al tuturor proprietarilor din condominiu

Nu mai aberati doamna, cunosc zeci de oameni care si-au montat camere video spre locurile de parcare fara a avea acordul nimanui. Si nu a venit sfarsitul lumii.

ynocentta a scris:

Este obligatoriu acordul individual al tuturor proprietarilor din condominiu

Chiar in seara asta m-am intalnit cu administratora de la bloc și mi-a spus că legea sa schimbat in 2018 si din cate cunoaște si ea a zis ca pot sa imi montez singur ,nu trebuie nici un fel de autorizație atâta timp cât nu se vede intrarea în scara blocului ....
Ultima modificare: Joi, 23 Ianuarie 2020
Ciprian 1981P, utilizator


POPA GHEORGHE a scris:

Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_491...
si aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Este nevoie de acordul asociatiei de proprietri.
Montajul se poate face de catre o firma autorizata.

Asociația de proprietari mi-a spus că nu are nici o problemă ca oricum s-a schimbat legea in 2018 si atata timp cat nu pun in scara blocului ,la intrarea în bloc,parti comune este totul ok..I-am spus, camera care o sa o montez o sa bată spre parcare si nu se vede nici o intrare in scara de bloc

Alte discuții în legătură

Doresc sa montez o camera de supraveghere pe palier, la bloc. ... Cristian0711 Cristian0711 Doresc sa montez o camera de supraveghere pe palier, la bloc. Am acordul tuturor vecinilor si al Asociatiei de Propietari, mai putin unul, care banuiesc ca ... (vezi toată discuția)
Montare camere de supraveghere remuspr remuspr Pot instala camere de supraveghere în curtea casei pentru a vedea dacă am musafiri nepoftiți când nu sunt acasă ? Dar în parcarea blocului unde locuiesc ... (vezi toată discuția)
Supraveghere parcare Ionut1512 Ionut1512 Buna ziua, Recent vecinul de la partea si-a instalat camere de luat vederi fara a ni se cere acordul.Le-a montat pe fatada blocului si surprinde parcarea ... (vezi toată discuția)