Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Supraveghere video bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Supraveghere video bloc

Buna ziua...dacă vreau sa imi montez 1 camera de supraveghere la bloc sa vad parcarea am nevoie de autorizație,de acordul proprietarilor de la bloc,de la asociația de proprietari ceva
,trebuie să monteze o firmă specializata?
Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_491...
si aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Este nevoie de acordul asociatiei de proprietri.
Montajul se poate face de catre o firma autorizata.
Este obligatoriu acordul individual al tuturor proprietarilor din condominiu

ynocentta a scris:

Este obligatoriu acordul individual al tuturor proprietarilor din condominiu

Nu mai aberati doamna, cunosc zeci de oameni care si-au montat camere video spre locurile de parcare fara a avea acordul nimanui. Si nu a venit sfarsitul lumii.

ynocentta a scris:

Este obligatoriu acordul individual al tuturor proprietarilor din condominiu

Chiar in seara asta m-am intalnit cu administratora de la bloc și mi-a spus că legea sa schimbat in 2018 si din cate cunoaște si ea a zis ca pot sa imi montez singur ,nu trebuie nici un fel de autorizație atâta timp cât nu se vede intrarea în scara blocului ....
Ciprian 1981P, utilizator

POPA GHEORGHE a scris:

Gasiti informatii utile aici: www.avocatnet.ro/articol_491...
si aici: www.avocatnet.ro/forum/discu...
Este nevoie de acordul asociatiei de proprietri.
Montajul se poate face de catre o firma autorizata.

Asociația de proprietari mi-a spus că nu are nici o problemă ca oricum s-a schimbat legea in 2018 si atata timp cat nu pun in scara blocului ,la intrarea în bloc,parti comune este totul ok..I-am spus, camera care o sa o montez o sa bată spre parcare si nu se vede nici o intrare in scara de bloc