avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 720 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Recuperare indemnizație copil
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Recuperare indemnizație copil

Buna ziua in urma cu 2 ani am facut o hartie la notar ca tatăl sa ia indemnizație pt copil eu neavând serviciu la 2 luni dupa aceasta ne.am despărțit el plătind doar pensia alimentara pot face cumva sa recuperez si indemnizația de la el pe ultimii 2 ani?

Alte discuții în legătură

Indemnizatie recuperare de la tata Deearaducu Deearaducu In urma cu 2 ani am facut o declaratie la notar ca deoarece nu aveam serviciu tatal sa poata beneficia de stimulent de insertie pt copil la 2 luni dupa aceasta ... (vezi toată discuția)
Custodia copilului rezultat din concubinaj Georgyy32 Georgyy32 Buna ziua, am si eu o mare problema. Am un baietel in varsta de 2 ani si 7 luni, nascut in iunie 2016, din concubinajul meu cu tatal sau. In mai 2017 ne.am ... (vezi toată discuția)
Incepand de cand se plateste pensia alimentara? bella133 bella133 Buna ziua!Eu si sotul meu suntem in divort.Nu mai locuim impreuna de un an si 9 luni,el fiind plecat din tara.In momentul in care ne.am separat fizic,eu am ... (vezi toată discuția)