Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model decizie radiere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model decizie radiere firma

As dori da radiez un SRL și am fost la registrul și mi-a spus sa fac o decizie .cu ART 31. M-a ajuta cineva cu model ?
george-neagu, moderator
Da. Scrieți-mi pe avocatelenaoprea@gmail.com, va rog.

eugenstefan77@yahoo.com a scris:

As dori da radiez un SRL și am fost la registrul și mi-a spus sa fac o decizie .cu ART 31. M-a ajuta cineva cu model ?

Are datorii la stat sau la alți creditori ? Câți asociați sunteți ? Întâi se face dizolvarea/lichidarea firmei, cu sau fără lichidator, iar apoi se face radierea.
Am fost la registru a zis sa fac o decizie.dizolvare si sa revin peste 2 luni am nevoie dacă m-a puteți ajuta cu un model .Multumesc
Nu are nici o datorie