avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 603 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Model decizie radiere firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Model decizie radiere firma

As dori da radiez un SRL și am fost la registrul și mi-a spus sa fac o decizie .cu ART 31. M-a ajuta cineva cu model ?
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Februarie 2020
george-neagu, moderator
Cel mai recent răspuns: eugenstefan77@yahoo.com , utilizator 20:48, 17 Februarie 2020
Da. Scrieți-mi pe avocatelenaoprea@gmail.com, va rog.

eugenstefan77@yahoo.com a scris:

As dori da radiez un SRL și am fost la registrul și mi-a spus sa fac o decizie .cu ART 31. M-a ajuta cineva cu model ?

1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Are datorii la stat sau la alți creditori ? Câți asociați sunteți ? Întâi se face dizolvarea/lichidarea firmei, cu sau fără lichidator, iar apoi se face radierea.
Am fost la registru a zis sa fac o decizie.dizolvare si sa revin peste 2 luni am nevoie dacă m-a puteți ajuta cu un model .Multumesc
Am fost la registru a zis sa fac o decizie.dizolvare si sa revin peste 2 luni am nevoie dacă m-a puteți ajuta cu un model .Multumesc
Nu are nici o datorie

Alte discuții în legătură

Inchidere societate nelunelu68 nelunelu68 am o societate comerciala infiintata in ianuarie 2011 si nu am avut nici o activitate daca as dori sa o inchid ce demersuri trebuie sa fac (vezi toată discuția)
(ne)dizolvare + radiere srl activitate suspendata tobosarul tobosarul Buna ziua! ce risc daca nu dizolv(+radiez) un srl (infiintat 2006) cu activitate suspendata in mai 2009 (a expirat perioada de suspendare luna aceasta). ... (vezi toată discuția)
Procedura de dizolvare - lichidare societate cu asociat unic marian_p marian_p Salutare tururor, Va rog, daca se poate sa lamuriti pe cat este posibil urmatoarele aspecte ivite intr-o societate SRL cu asociat unic. Societatea a fost ... (vezi toată discuția)