avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general inregistrare in contabilitate marfa casanta/ legume, ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

inregistrare in contabilitate marfa casanta/ legume, fructe

Buna ziua,
Am nevoie de ajutor ca sa inregistrez corect pv de casre cu marfa casata (legume, fructe) in contabilitate.
As dori sa stiu daca e corect sa casez la pret de achizitie? care sunt notele contabile ?, respectiv ce implicatii fiscale sunt in urma acesteia?, mentionez ca societatea nu este platitoare de TVA.

Alte discuții în legătură

Monografie marfa confiscata MIV MIV Buna ziua, Am un pv de confiscare marfa de catre DSV. L-am contestat si i-am chemat in instanta. Nu stiu cum sa procedez cu marfa pe care nu o mai am in ... (vezi toată discuția)
Renuntare la statutul de platitor de tva IOANBRADEA IOANBRADEA Buna ziua! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema! Sunt PFA din 2010 si m-am inregistrat ca platitor de TVA, (o greseala pe care am facut-o ... (vezi toată discuția)
Nota de receptie victorberintan victorberintan Am urmatoarea intrebare pentru cine ma poate ajuta.Cum fac o nota de receptie ptr un produs cumparat cu o factura pe care este trecut pretul de 1000 ron apoi ... (vezi toată discuția)