avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 694 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Remuneratie doar din comision?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Remuneratie doar din comision?

Buna ziua,

Exista posibilitatea de a angaja o persoana fizica a carei remuneratie sa fie strict dintr-un comision agreat?
Ma gandesc ca nu ar fi posibil cu CIM datorita salariului minim. Dar contract de colaborare?
Exista vreo posbilitate?

Alte discuții în legătură

Contract de colaborare... mai este posibil ? CrissMGC CrissMGC Buna ziua ! Am si eu o nedumerire... Am ajuns in situatia in care trebuie sa angajez trei persoane pentru a ma ajuta sa caut clienti dispusi sa-si faca ... (vezi toată discuția)
Pot angaja si plati doar pe baza de comision? Dana Marin Dana Marin Buna ziua, Doresc sa angajez personal de vanzari pe care as vrea sa-l platesc doar cu comision din vanzare, fara salariu fix. Am aceasta posibilitate din ... (vezi toată discuția)
Contract de colaborare pj - pf Fedain Fedain Buna ziua, Ca persoana juridica, pot incheia contract de colaborare cu persoane fizice pentru remuneratie strict pe baza de comision? (vezi toată discuția)