avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Vanzare semnale forex .
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Vanzare semnale forex .

Buna ziua !
In legatura cu forex-ul. Am ceva vechime in acest domeniu si as vrea sa impartasesc semnalele mele contra cost pe platforma online ( whatsapp , grup mess , telegram ).
As vrea ca sa fie totul legal , sa platesc o taxa pe suma respective , sau sa am o autorizatie pentru a nu a avea probleme cu autoritatile .
Am tot cautat legi despre treaba asta si nu am gasit mai nimica . Ma puteti ajuta cu o idee , informatie , cineva care este de domeniu si ma poate ghida ?
Tin sa mentionez ca aceste semanale sunt , in urma unor analize de piata , ( tehnic si fundamental ) ofer o oportunitate de a deschide o pozitie in piata , pentru clientii mei dar si pentru mine fara a le garanta ca ce ofer sunt 100% . Pierd eu , pierd si ei si daca nu le convine serviciul , le pot returna banii inapoi. As vrea o solutie , macar o taxa pe suma facuta sa o platesc , ca nu prea vreau sa intru intr-un fel de evaziune fiscala sau ce le mai trece prin cap .
Multumesc mult si astept un raspuns !

Alte discuții în legătură

Serviciu semnale de tranzacționare forex. cum aș putea încadra această activitate economică? ciprian.moraru ciprian.moraru Buna ziua! Tranzactionez pe pietele valutare si as dori sa initiez un serviciu de semnale de tranzactionare. Ce presupune acest serviciu?! In urma unor ... (vezi toată discuția)
Investitii bursa ironfx aurel00 aurel00 se poate actiona impotriva unui broker de investitii pe bursa, sau a celor care fac recrutarea de investitori? care sunt sansele de reusita, avand in vedere ca ... (vezi toată discuția)
Semnatura electronica ContSters304069 ContSters304069 As vrea sa imi fac cont la un broker care spune lucruri contradictorii in termeni si conditii, pe de o parte, si in conversatia prin e-mail, pe de alta ... (vezi toată discuția)