Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Șomaj tehnic I.I.
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Șomaj tehnic I.I.

Bună ziua,
Am o nelămurire, suntem mai mulți producători de produse realizate manual la care ne-a fost refuzat Somajul tehnic pe baza codului CAEN 4789, deși în orașul meu nu s-au organizat târguri sau alte activități care ne-ar fi permis desfacerea produselor noastre. Comertul stradal a fost de asemenea interzis, primăria nu a eliberat spații publice ptr închiriere. În plus in piata agroalimentara de asemenea nu ne-a fost permisă desfacerea produselor datorita restricțiilor de distanțare socială.
Va rog poate ma ajutati cu o lamurire de ce au fost respinse cererile. Multumesc.
opreanlaura, utilizator