Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Plata concediu medical si baza de calcul?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Plata concediu medical si baza de calcul?

Salariat pensionar angajat cu data de 22.06.2020. In luna iulie aduce concediu medical, cod indemnizatie 06, perioada 07.07-11.07.2020. Anterior acestei angajari nu a mai lucrat.
Se poate plati acest concediu medical si din ce se constituie baza de calcul?
Multumesc,
george-neagu, moderator