avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Iesire din indiviziune ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Iesire din indiviziune ...

Caut ajutor pentru o problema legata de iesire din indiviziune teren agricol cu 5 mostenitori, dintre care 2 nu vor sa raspunda in nici un fel solicitarii de a colabora cu ceilalti 3 .
Caut un birou de avocatura s care poate fi consultat online.
Multumesc
Cel mai recent răspuns: ababab , utilizator 21:11, 19 Octombrie 2020
Sau puteti consulta dvs. un avocat din lista de mai jos, initiind dvs. discutia cu acasta in privat
www.avocatnet.ro/Avocat-din-...
Ultima modificare: Luni, 19 Octombrie 2020
Ionut.ion, utilizator
Puteti consulta lista de avocati de pe acest site și sa-i contactati.
Ca sa consultați avocat trebuie sa îl platiti in prealabil.
Trebuie sa va cautati avocat, in sensul de a alege unul precis si sa vedeți cât va costa.

O sa aveti nevoie si de redactarea acțiunii pentru instanta ceea ce va insemna alti bani dupa consultanta juridica.
Ca sa consultați avocat trebuie sa îl platiti in prealabil.
Trebuie sa va cautati avocat, in sensul de a alege unul precis si sa vedeți cât va costa.

O sa aveti nevoie si de redactarea acțiunii pentru instanta ceea ce va insemna alti bani dupa consultanta juridica.
Si de aici mi-a venit ideea altei intrebari: Cheltuielile de judecata pot fi recuperate de la rau-voitorii care nu au dorit iesirea din indiviziune? Asa, ca sa se invete minte.

Alte discuții în legătură

Partaj succesoral judecatoresc steliana 67 steliana 67 Buna ziua, Am rugamintea sa ma lamuriti si pe mine in legatura cu urmatoarea problema: Este vorba de 2500 m2 de intravilan si 25000 m2 extravilan, ... (vezi toată discuția)
Cuantum plata cheltuielilor de judecata adria_bd adria_bd Buna ziua, As dori sa-mi spuneti cam care ar fi suma la care ajung cheltuielile de judecata in cazul unui proces pentru iesirea din indiviziune si, mai ... (vezi toată discuția)
Iesire din indiviziune Wanna2211 Wanna2211 Bună seara. In cazul unui proces de ieșire din indiviziune exista posibilitatea pierderii imobilului pentru care se face acest proces,eu având banii care ... (vezi toată discuția)