Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii Deducere personala.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

Deducere personala.

Mă lamureste și pe mine cineva cum este cu deducerea asta personala? Sunt cam bătut în cap. Am salariu de 3423 lei brut și 1900 net. Pe fluturas apare deducere personala de 220 lei, de ce, nu știu. De curând prietena a născut (acum 2 saptamani) , copilul este pe numele meu , am dus certificatul de naștere la munca. Vreau să știu ce beneficii am, și cum este cu deducerea personala, că nu înțeleg nimic, am tot căutat pe net dar unii spun că pe lângă cei 1900 net ar trebui să mai primesc câțiva bănuți in plus. Va mulțumesc și o zi buna
george-neagu, moderator