Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cheltuieli judecata in proces penal. Am fost condamnat ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cheltuieli judecata in proces penal. Am fost condamnat la 5 ani ...

Cheltuieli judecata in proces penal. Am fost condamnat la 5 ani de inchisoare anul trecut in aprilie. Saptamana aceasta am primit plic de la anaf ca am de platit 10.000 de lei cheltuieli de judecata. Este normal?
Am primit 5 ani cu executare iar acum mi-au venit cheltuieli de judecata 10.000 de lei noi. Fapta a fost in 2012, sentinta am primit-o in 2020
Este posibil asa ceva.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
Ca este posibil, observ, caci mi-a venit de la anaf. Dar este normal? Si daca da, pot face ceva in privinta sumei? Este prea mare. Si cum ar putea un om inchis sa plateasca? Se poate face vreo contestatie sa se reduca macar?
Avocatul pe care il am, se pare ca l-am platit 9 ani degeaba. Nici macar cu un raspuns nu ma poate ajuta

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Este posibil asa ceva.

Nu se poate contesta și de aceea probabil ca nu are ce sa va răspundă.
Eu cunosc dosare cu sume cu mult mai mari, atât de mari încât suma datorata de dvs. este derizorie.