avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Parintele (insotitor) al copilului cu handicap ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Parintele (insotitor) al copilului cu handicap beneficiaza de scutire la impozitul pe salariu?

Buna ziua! Am o intrebare: parintele (insotitor) al copilului cu handicap beneficiaza de scutire la impozitul pe salariu?
Multumesc pentru amabilitate si astept cu interes raspunsul!
Ultima modificare: Joi, 15 Aprilie 2021
george-neagu, moderator

Alte discuții în legătură

scutire de impozit pe venit parinte de copil cu grad 1-grav cocochannel cocochannel Buna ziua, Vreau sa va intreb daca parintele unui minor cu grad 1 - grav este scutit de plata impozitului pe salariu. In legislatie exista aceasta ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit pe salariu pentru persoanele care au in ingrijire un minor cu handicap accentuat cirnu72 cirnu72 Bună ziua, aş dori sa stiu daca parintele care are in ingrijire un copil cu handicap accentuat beneficiaza de scutire de impozit la salariu. Multumesc ... (vezi toată discuția)
Scutire impozit salariu parinte copil autist cu certificat de ... fataverdecuochiipadure fataverdecuochiipadure Scutire impozit salariu parinte copil autist cu certificat de dizabilitati pana la 18 ani. Buna ziua, Sunt parinte singur, am 3 copii, cel de 11 ani are ... (vezi toată discuția)