Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Parintele (insotitor) al copilului cu handicap ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Parintele (insotitor) al copilului cu handicap beneficiaza de scutire la impozitul pe salariu?

Buna ziua! Am o intrebare: parintele (insotitor) al copilului cu handicap beneficiaza de scutire la impozitul pe salariu?
Multumesc pentru amabilitate si astept cu interes raspunsul!
george-neagu, moderator