Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bransament curent Buna ziua ,am cumparat de la ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bransament curent Buna ziua ,am cumparat de la părinți care au clauza de uzufruct ...

Buna ziua ,am cumparat de la părinți care au clauza de uzufruct pe toata proprietatea (casa si teren),doresc sa schimb abonamentul cat si numele titularului la curent dar nu pot fara acordul uzufructuarilor care nici nu locuiesc in aceasta locuinta ,ei avand domiciliul la sora mea in alta comuna .Ce pot face,ma incadrez la art .735 al.1 cheltuielile si sarcinile proprietatii revin nudului proprietar ,de care ar trebui sa tina cont distribuitorul de curent ?Multumesc anticipat.
VC-tin, utilizator