avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 736 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Buna ziua, imi spuneti va rog ce impozit plateste o ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Buna ziua, imi spuneti va rog ce impozit plateste o persoana ...

Buna ziua, imi spuneti va rog ce impozit plateste o persoana care vinde un apartament cu suma de peste 100.000 euro?
Multumesc!

Alte discuții în legătură

Cedare/vanzare firma fara a plati impozite aferente cedarii/vanzarii Pico98 Pico98 Buna ziua, Suntem 2 asociati cu 50% fiecare intr-o firma care sa zicem ca valoreaza 10.000 EUR (dar are capital social 1000 EUR). Vrem sa cedam/vindem firma ... (vezi toată discuția)
Declarare venit si impozitare dezvoltator imobiliar silviucablajan silviucablajan Pf fizica construieste si vinde in anul 2017 4 apartamente sub pretul de 100.000 euro/ bucată ce impozit plăteste si cum îl declara? (vezi toată discuția)
Vanzare apartament divort urat siryana siryana Buna ziua! Parintii mei doresc sa divorteze. Initial tatal meu a fost de acord cu divortul, mai apoi a inceput sa dea inapoi. Mama insa este hotarata sa ... (vezi toată discuția)