avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 541 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Înregistrare în sistemul integrat de cadastru și ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Înregistrare în sistemul integrat de cadastru și publicitate ...

Înregistrare în sistemul integrat de cadastru și publicitate imobiliara. Cum pot sa rezolv problema. Sunt proprietarul imobilului 50-50 parte cu fratele meu. În CF figurează numai o camera bucătărie. El a construit, are autorizație, luare în folosință. Dar nu figurează în CF. Cum se poate rezolva problema? Menționez ca impozitul plătim ptr toată construcție. Imobilul este moștenire de la tatăl nostru, cu certificat de moștenire în regula. În certificatul de moștenire este evidențiat ca nu figurează o parte din construcție în CF. Mulțumesc

Alte discuții în legătură

Mostenire Danetalu Danetalu Buna ziua, Nu stiu daca am ales bine categoría privind situatia noastra . Suntem 2 frati care am mostenit dupa moartea ultimului parinte un spatiu comercial ... (vezi toată discuția)
Refuz eliberare autorizatie popa remus popa remus Vreau sa demolez un imobil casa de locuit,construit in anii30,si ma lovesc de o problema!Mergand la primarie pt a obtine autorizatia de demolare, mi s-a ... (vezi toată discuția)