Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Taxa de exploatare miniera
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Taxa de exploatare miniera

taxa de exploatare miniera pentru societate nationala de inchideri mine care isi inceteaza activitatea la 31.12.2021: Avand in vedere obligativitatea platii anticipate a taxei de exploatare pentru anul 2021 si obtinerea in luna septembrie a avizului pentru incetarea activitatii pentru perimetrele care au facut obiectul licentelor de exploatare va rugam sa ne spuneti cum se face calculul sumei datorate si daca exista posibilitatea recuperarii sumei achitate in plus. Care este baza legala pentru solicitarea restituirii sumei achiatate in plus. Multumesc!
george-neagu, moderator