Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua sant unul din mostenitor din 5 si doresc sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua sant unul din mostenitor din 5 si doresc sa aflu cati ...

Buna ziua sant unul din mostenitor din 5 si doresc sa aflu cati bani trebuie sa primesc dupa cota parte a mea care am 1/6 si apartamentul este evaluat la 80.000 de euro
daca aveti 1/6, deci a sasea parte , se imparte pretul la 6 si dvs luati o parte. adica 1333 de euro Din suma asta se suporta si cheltuielile- cu vanzarea sau daca e cazul, cu cheltuieli de judecata.
daca sunteti unul din cei 5 mostenitori, cine e al saselea ?
Vindeti ap si impartit banii sau cum ?
Ba ar fi chiar 13.333 euro ... eroare de tastare , nu-i asa ?
da, scuze. Nu stiu daca de tastare sau ca era dimineata si n-am gandit >)
Buna ziua ce as putea face daca am acceptat sa semnez la notar un precontract si un avans de 1000 de euro si mam razgandit sa nu mai vand partea mea unui mostebitor care are parte nai mare
vedeti ce scrie in antecontract.