avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna , as dori sa stiu daca este ilegal sa montez ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna , as dori sa stiu daca este ilegal sa montez scaunul fata ...

Buna , as dori sa stiu daca este ilegal sa montez scaunul fata dreapta cu spatele la directia de mers.Stiu ca unele masini au scaune fata dreapta rotative.

Alte discuții în legătură

Condamnat nevinovat pentru infracțiunea de omor din culpă (accident ... Zaf26 Zaf26 Condamnat nevinovat pentru infracțiunea de omor din culpă (accident rutier) Fapta este din anul 2013, la fond condamnat la 2 ani cu executare iar apelul a ... (vezi toată discuția)
Transport cu masina nou nascuti AlexandraAF AlexandraAF Buna ziua, Cum se transporta nou nascutul in scoida/landou daca conducatorul auto este singur in masina? Pe scaunul din fata sau din spate? (vezi toată discuția)
Schimbarea declaratiei date la politie - va rog sa ma ajutati cu un raspuns MB1996 MB1996 Buna ziua, fratele meu a fost implicat intr-un mic accident ce a avut doar daune materiale. A incredintat masina unui prieten ce nu detinea permis de conducere ... (vezi toată discuția)