avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! O persoana angajata cu CIM pe durata ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! O persoana angajata cu CIM pe durata nedeterminata ...

Buna ziua!
O persoana angajata cu CIM pe durata nedeterminata (intr-o institutie publica) a fost promovata din functia de expert gr.I in expert gr.I.A. Are vechimea de 8 ani (transa 2). Va rog sa-mi spuneti care este varianta corecta de stabilire a salariului de baza stabilit de la 1.01.2022?
a) (5315 val.sal..din 2022 din grila x 7,5% pt transa I) + 5% transa a II-a:
b) 5315 val.sal. din 2022 din grila x (7,5% +5%);
c) (2550 sal.minim/2022 x 2,13 coef.functiei de exp.gr.I.A) + 7,5% + 5% transele de vechime...?
Va multumesc pentru un posibil raspuns!

Alte discuții în legătură

Acordare gradatie transa vechime ITLP ITLP SUNT REFERENT IMPOZITE SI TAXE LOCALE, CLASA III, ASISTENT IN CADRUL UNEI PRIMARII CU STUDII MEDII, AM INTRAT IN TRANSA I DE VECHIME 3-5 ANI, lA CE ... (vezi toată discuția)
Stabilirea salariului la promovare (institutie publica) crmnradu crmnradu Buna ziua! Suntem institutie publica,cu personal contractual si, in urma examenului sustinut un angajat a fost promovat din functia de expert gr.I in functia ... (vezi toată discuția)
Vechime in munca geo123 geo123 Sunt angajata la o firma cu 5 angajati pe un post de studii superioare ( am studii superioare), cu un salariu de 1300 lei. In CCMN 2007-2010 art.41(d) se ... (vezi toată discuția)