avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, Pentru perioada de activitate Italia ce ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, Pentru perioada de activitate Italia ce formular ar ...

Buna ziua, Pentru perioada de activitate Italia ce formular ar trebui sa am pentru calcularea vechimii din Romania, respectiv pensiei .Dispun de 202 SI 207 certificate de autoritatile italiene si nu le-a u luat in calcul.
multumesc
Cel mai recent răspuns: cldtoncu@gmail.com , utilizator 10:23, 17 Ianuarie 2022
Cine nu vi le-a luat in calcul?
Ultima modificare: Sâmbătă, 15 Ianuarie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic
Casa județeana de pensii Brasov
Cred ca va trebuia formularul E205.
A fost anexat si E205
Și motivul neluarii jn considerare care a fost?

Alte discuții în legătură

Munca in strainatate sonia.maria sonia.maria Daca am lucrat 4 ani in Italia cu acte in regula mi se recunosc in Romania,cum trebuie sa procedez,cui ma adresez?multumesc (vezi toată discuția)
Pensionare in italia marianacostantino marianacostantino Sunt nascut an 16 02 1954.de 4 ani muncesc an italia.am depus dosaru pt pensie in italia pt iesire la pensie cu 40 ani de cotizati. Sa facut demersul sa ... (vezi toată discuția)
Pensie comunitara,dosar de pensie depus de mai bine de un an eugeniacrn eugeniacrn Buna ziua, am depus dosarul de pensionare anticipata partial la casa de pensii Alba la 01.04 2015 .Am o vechime de munca in Romania de 27 de ani si in Italia ... (vezi toată discuția)