Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la o pagina ...

Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la o pagina de instagram pentru pariuri spunându-mi că acele meciuri sunt sigure ,in final nu au fost .Am cerut banii înapoi iar el mi-a zis că nu m-a obligat să-i trimit bani și că în pariuri e nevoie de noroc,i-am spus că mă voi duce la poliție,credeți că pot rezolva ceva la politie?
Nu, nu rezolvati nimic, nici la politie si nici in alta parte.
Este un eveniment viitor si nesigur acel gen de pariu.
Este aleatoriu.
Am datele lui,contul bancar și numele,nu se poate rezolva nimic?

trandafir2 a scris:

Nu, nu rezolvati nimic, nici la politie si nici in alta parte.
Este un eveniment viitor si nesigur acel gen de pariu.
Este aleatoriu.

Nu. Singurul loc unde puteti rezolva ceva este la biserica, cu niste acatiste.
Mergeti la politie si depuneti o plangere, ca sa nu aveti regrete.
In primul rand, dvs. sunteti in culpa întrucât ati urmarit schimbarea caracterului esential al contractul de joc si pariu (respectiv, din aleatoriu in sigur), conduita nepermisă.
In al doilea rand, ati fost indus in eroare prin prezentarea ca "sigura" a unei împrejurări nesigure/incerte, in scopul obținerii de sume de bani.
In raport de cele sus-mentionate, in calitate de client v-as îndruma spre formularea unei plângeri penale pentru înșelăciune.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Dar dacă v-ați fi adresat mamei Omida, să vă prevadă viitorul, și nu se adeverea, vă duceați la poliție? Sau cel ce v-a vândut poanta știa el ceva, era ceva aranjat, și atunci sunteți complice. De curiozitate, ce vârstă aveți?
Eu vă sugerez să vă liniștiți, să o lăsați cum a căzut.

vladd3388 a scris:

Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la o pagina de instagram pentru pariuri spunându-mi că acele meciuri sunt sigure ,in final nu au fost .Am cerut banii înapoi iar el mi-a zis că nu m-a obligat să-i trimit bani și că în pariuri e nevoie de noroc,i-am spus că mă voi duce la poliție,credeți că pot rezolva ceva la politie?