avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 218 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la o pagina ...

Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la o pagina de instagram pentru pariuri spunându-mi că acele meciuri sunt sigure ,in final nu au fost .Am cerut banii înapoi iar el mi-a zis că nu m-a obligat să-i trimit bani și că în pariuri e nevoie de noroc,i-am spus că mă voi duce la poliție,credeți că pot rezolva ceva la politie?
Cel mai recent răspuns: myhai55 , utilizator 10:40, 8 Februarie 2022
7 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu, nu rezolvati nimic, nici la politie si nici in alta parte.
Este un eveniment viitor si nesigur acel gen de pariu.
Este aleatoriu.
Am datele lui,contul bancar și numele,nu se poate rezolva nimic?

trandafir2 a scris:

Nu, nu rezolvati nimic, nici la politie si nici in alta parte.
Este un eveniment viitor si nesigur acel gen de pariu.
Este aleatoriu.

7 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu. Singurul loc unde puteti rezolva ceva este la biserica, cu niste acatiste.
Mergeti la politie si depuneti o plangere, ca sa nu aveti regrete.
2 din 6 utilizatori consideră
acest răspuns util
In primul rand, dvs. sunteti in culpa întrucât ati urmarit schimbarea caracterului esential al contractul de joc si pariu (respectiv, din aleatoriu in sigur), conduita nepermisă.
In al doilea rand, ati fost indus in eroare prin prezentarea ca "sigura" a unei împrejurări nesigure/incerte, in scopul obținerii de sume de bani.
In raport de cele sus-mentionate, in calitate de client v-as îndruma spre formularea unei plângeri penale pentru înșelăciune.
Ultima modificare: Luni, 7 Februarie 2022
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
7 din 8 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar dacă v-ați fi adresat mamei Omida, să vă prevadă viitorul, și nu se adeverea, vă duceați la poliție? Sau cel ce v-a vândut poanta știa el ceva, era ceva aranjat, și atunci sunteți complice. De curiozitate, ce vârstă aveți?
Eu vă sugerez să vă liniștiți, să o lăsați cum a căzut.

vladd3388 a scris:

Salutare! Recent am achiziționat niște meciuri de la o pagina de instagram pentru pariuri spunându-mi că acele meciuri sunt sigure ,in final nu au fost .Am cerut banii înapoi iar el mi-a zis că nu m-a obligat să-i trimit bani și că în pariuri e nevoie de noroc,i-am spus că mă voi duce la poliție,credeți că pot rezolva ceva la politie?

Alte discuții în legătură

Intrebare legata de casele de pariuri capraruioan capraruioan Buna ziua. In primul rand imi cer scuze daca am ales categoria gresita.. nu stiu unde s-ar incadra mai bine aceasta curiozitate a mea. Momentan sunt ... (vezi toată discuția)
Cum sa te protejezi impotriva caselor de pariuri XmasterX XmasterX Mai intai vreau sa va arat niste situatii deja intamplate la casele de pariuri de la noi din Romania, situatii in care castigatorul nu si-a primit suma ... (vezi toată discuția)
Probleme bwin (website de pariuri) nighty91 nighty91 Situatia sta in felul urmator. Am jucat la ruleta lor Live, deci care este in timp real. Am plasat o serie de pariuri, la fiecare pariu dubland suma, in ... (vezi toată discuția)