Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Legea 130/2020 - beneficiar in calitate de nepot
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Legea 130/2020 - beneficiar in calitate de nepot

Buna seara tuturor!

Am o nelamurire cu privire la legea nr 130/2020 . Ca si nepot , pot beneficia de indemnizatia acordata de stat pentru faptul ca bunicul meu a fost prizonier de razboi in Austria (incepand cu data de 26.08.1944 pana in 31.12.1945) ? Mentionez ca tatal meu este decedat si nu a beneficiat de legea nr 118/1990 ori de alta indemnizatie din partea statului pentru aceasta speta .

Va multumesc anticipat !
gjo, utilizator