avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 119 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu medical ingrijire copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu medical ingrijire copil

Buna ziua,
o salariata care s-a intors din concediu de crestere a copilului poate beneficia de concediul medical pentru ingrijirea copilului daca in aceeasi perioada tatal se afla in concediu de crestere a copilului?
OUG 158/2005 nu face referire la exceptii de genul acesta.
Ultima modificare: Vineri, 25 Martie 2022
Ibi88, utilizator

Alte discuții în legătură

Stimulentul de insertie poate fi acordat si în perioada concediului de risc maternal? nego nego O colegă de serviciu s-a întors din concediul pentru creștere copil înainte ca acesta să împlinească vârsta de un an. A beneficiat de stimulent în ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie ioana bt ioana bt Buna ziua, va rog să mă ajutați cu un răspuns în următoarea situate : M-am întors in 13 februarie 2018 la serviciu din concediu de creștere a copilului ... (vezi toată discuția)
Stimulent de insertie - conditii de acordare ioanamat ioanamat Buna seara, M-am intors la serviciu cand copilul a implinit 11 luni, iar sotul a intrat pentru a 12-a luna in CCC. Imi voi depune dosarul pentru ... (vezi toată discuția)