avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 525 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua! Pentru creditele prima casa este necesara o ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua! Pentru creditele prima casa este necesara o asigurare ...

Buna ziua! Pentru creditele prima casa este necesara o asigurare obligatorie a locuintei (anual).
De ce trebuie sa o platesc pe aceasta (40 euro) si imi mai cer si PAD-ul separat, daca prima include deja toate beneficiile?
Multumesc

Alte discuții în legătură

Asigurarea obligatorie a locuintei MARIA_O MARIA_O Buna ziua in cazul in care o persoana are un credit imobiliar pt care este obligata sa incheie o polita facultativa de asigurare a locuintei, reinnoita ... (vezi toată discuția)
Asigurare obligatorie sava elvira sava elvira Buna seara, Am incheiata o asigurare facultativa a locuintei valabila pana la data de 06 octombrie 2011,asigurare care include si riscurile din asigurarea ... (vezi toată discuția)
Asigurari obligatorii program "prima casa" Diana_Elena_N Diana_Elena_N Buna ziua, am o mica nelamurire privind modul de gestionare al asigurarilor obligatorii de catre una din bancile de pe piata romaneasca.Mai exact, acum 3 ani ... (vezi toată discuția)