Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Nedemnitate avocat
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Nedemnitate avocat

Buna ziua. Este nedemn de a fi avocat persoana care a fost condamnata definitiv pentru savarsirea unei infractiuni intentionate indiferent daca aduce sau nu atingere prestigiului profesiei sau doar a unei infractiuni de natura sa aduca atingere prestigiului profesiei?
alx197, utilizator