Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Contract chirie cu cedarea drepturilor.
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Contract chirie cu cedarea drepturilor.

Contract chirie cu cedarea drepturilor
Daca unul din soti cedeaza drepturile banesti din inchiriere celuilalt sot, cine si ce trebuie sa declare la ANAF?
Pe contractul de inchiriere se vor trece ambii coproprietari sau doar acela care incaseaza venitul?
george-neagu, moderator