avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Mi s-a impus preluarea gestiunii bunurilor de catre ...
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Mi s-a impus preluarea gestiunii bunurilor de catre angajator ...

Mi s-a impus preluarea gestiunii bunurilor de catre angajator , in lipsa unei decizii emise in aceasta privinta.
Am incercat sa refuz preluarea gestiunii, pe motiv ca nu am studii de specialitate si nici cursuri de formare profesionala in domeniul economic., insa angajatorul insista .
Care este temeiul juridic in baza caruia ma pot adresa instantei de judecata in lipsa actului administratic ( decizie) ?
Va multumesc

Alte discuții în legătură

Preluare fortata a gestiunii Dănuț-Adrian Dănuț-Adrian Buna ziua, Angajatorul (institutie publica) m-a obligat sa preiau gestiunea fara a fi emis o decizie in acest sens, Cu toate acestea , doreste sa imi retina ... (vezi toată discuția)
Posibilitate deducere cheltuieli cu studii Contab10 Contab10 Buna ziua, Va rog frumos sa ma ajute si pe mine cineva si sa-mi spuna daca exixta vreo posibilitate de deducere a cheltuielilor de studii ale ... (vezi toată discuția)
Firma de consultanta felicitamihaela felicitamihaela Buna ziua, Va rog sa-mi spuneti ce coduri caen trebuie sa aiba o firma de consultanta in accesarea de fonduri europene pentru a putea fi ... (vezi toată discuția)