avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 126 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua. Am un copil luat în întreținere sub ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua. Am un copil luat în întreținere sub formă de ...

Bună ziua. Am un copil luat în întreținere sub formă de tutela. Am o mare rugăminte la dumneavoastră :
-la împlinirea vârste de 18 ani și după până la terminarea studiilor copilul are același drepturi financiare din partea statului ca și copii luați în întreținere sub forma de plasament familiar?. Mulțumesc frumos

Alte discuții în legătură

Plasament Madalina RAICU Madalina RAICU Daca un coplil aflat in masura de plasament a implinit 18 ani si isi continua studiile la zi la o facultate, masura de plasament se prelungeste la acelasi ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara dupa majorat Katyca Katyca Buna ziua, Parintii mei sunt divortati. Eu, respectiv mama mea, am primit pensie alimentara conform hotararii judecatoresti. De curand am implinit 18 ani, ... (vezi toată discuția)
Buna ziua an si eu o sora in tutela este eleva în clasa a zecea ... Bucsa oana Bucsa oana Buna ziua an si eu O sora in tutela este eleva an class a zecea si vreau si eu sa stiu daca I se da O imndizatie pe luna de 2500 de lei pana la varsta de 26 ... (vezi toată discuția)