avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 123 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, sunt pensionar Gr II de boala. Există ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, sunt pensionar Gr II de boala. Există posibilitatea ...

Bună ziua, sunt pensionar Gr II de boala. Există posibilitatea să fiu "Însoțitor" pentru unchiul meu, care este bolnav și are Gr I de Handicap ? Vă mulțumesc frumos, o zi bună vă doresc.

Alte discuții în legătură

Handicap gr i cu însoțitor un unchi al meu, urmează să primească ... Nilmarcu Nilmarcu Handicap gr I cu însoțitor Un unchi al meu, urmează să primească gr I de Handicap cu însoțitor. Fata lui, care are servici la Stat, poate să devină ... (vezi toată discuția)
Drepturi sociale claudia1972 claudia1972 Buna ziua, va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema :este vorba despre o persoana,barbat, nascut la data de 03.06.1944 ,pensionar la limita de varsta cu o ... (vezi toată discuția)
De ce i s-a sistat plata indemnizatiei de handicap? cire35 cire35 Buna dimineata.un unchi e nascut in data de 12.06.1937. iar in anul 1992 a benificiat de pensie de batranete .in anul 1997 a avut un accident grav in urma ... (vezi toată discuția)