Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Asistența fiscală implică 6920 & 6910 dar la ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Asistența fiscală implică 6920 & 6910 dar la exceptii!?

Am lansat in R, din 1992, o firmă cu 6920, care implică asistenta fiscala (?) la intocmirea declaratiei de impozit venit din salarii (diaspora germana-isi pot face si singuri) dar si asistenta juridica cand fiscul german respinge drepturi - am peste 15,000 clienti, procese castigate de clienti (acte intocmite de mine) inclusiv la Bundesfinanzhof! Sunt matematician, IT-ist apoi jurist (iritat de atitudinea ostila fata de muncitori a ex-nazistilor - 2 ani si eu in G - am renuntat la IT !!!). Vreau sa las firma mostenire familiei - ONRC zice NU - fiscal trebuie sa aibe cineva autorizatie-consultant iar juridic sa lucrezi sub un barou! ”Afacerea” este mai mult o binefacere! Si as dori sa o continuie, familia, chiar si alti romanim dornici sa-i ajute pe romani! Ce cod CAEN sa aleg? Dece atatea exagerate pretentii? Sa dispara ”afacerea”, pierd romanii si Romania - eu am iesit la pensie!
Manuela Rășină, administrator