Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am facut o petitie la CNCAN iar acestea nu mi-au ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Am facut o petitie la CNCAN iar acestea nu mi-au solutionat-o, ...

Am facut o petitie la CNCAN iar acestea nu mi-au solutionat-o, mi-au raspuns ca nu e de competenta lor cand de fapt este. Eu sunt din orasul Roman judetul Neamt iar sediul lor este in Bucuresti. Cum pocedez ca sa ii dau in judecata cu obligatia de a face? Ii mai anunt inca o data ca ii dau in judecata daca nu se razgandesc, sau deschid direct procesul? Unde trebuie deschis? La care instamta? O sa trebuiasca sa platesc o taxa de timbru la astfel de proces? Pot deschide procesul in Roman ca daca nu imi trebuie avocat in alta localitate ca nu ma pot deplasa.
utilizator16eu, utilizator
La cese refera petitia dvs. ?
Are importanta? Ca sa nu deschid discutii off topic aici. Daca vreti sa stiti va spun in privat.
Nu vreau sa stiu in privat, doar incerc sa aflu daca nu este de competenta altei institutii a statului.
Deci din 2016 sunt monitorizat si hartuit neuronal de la distanta iar de aproximativ doi ani sunt si atacat. Mi se provoaca spasme in umar cand incerc sa dorm. Tehnologia asta tinuta secreta funcioneaza pe unde radio. Am facut plangeri peste tot in in cele din urma cei de la ISU si-au declinat competenta si au invocat o hotarare din 2016 H.G.R. 557/2016 privind manqgementul tipurilor de risc. apoi dupa alta petitie la MAI am fost chemat la politie unde au verificat legea mai sus mentionata iar din tabelul de la sfarsit au concluzionat ca este de competenta CNCAN care a refuzat sa imi solutioneze petitia. Eu le-am cerut sa imi izoloze o locuinta ermetic cu mu-metal pentru a bloca atacurile si hartuirea mea si a restul oamenilor. Cei de la politie au si recunoscut ca ma aud cate o data prin radio telepatie. Ei ai fost cei care au trimis petitia mai departe la CNCAN doar ca cei din urma "s-au facut ca ploua".. Cam asta e situatia. As vrea sa stiu raspnsul la intrebarile de mai sus si eventual daca s-au inselat cei de la politie cu competenta, ceea ce e putin probabil.
utilizator16eu, utilizator