Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Monografia contabila pentru serviciile de cazare
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Monografia contabila pentru serviciile de cazare

. Care ar fi monografia contabila corecta pentru serviciile de cazare prestate catre clienti prin inchiriere pe platforme online Booking si Airbnb?
Exista obligatia emiterii de facturi pentru fiecare client beneficiar al cazarii: persoana fizica cu domiciliul in Romania, cat si persoana fizica cu domiciliul in strainatate daca nu cere clientul ?
george-neagu, moderator