Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot angajatii unei firme forma un grup pe whatsapp ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot angajatii unei firme forma un grup pe whatsapp fara acordul ...

Pot angajatii unei firme forma un grup pe whatsapp fara acordul angajatorului?

Multumesc.
Da
Intreb pentru ca am creat impreuna cu colegii de munca un grup de Whapp iar angajatorul ne pune sa-l stergem argumentul fiind ca grupurile de munca sunt interzise daca nu sunt monitorizate de un superior.
Ignorați-l.

Ca idee, nu că ar conta: sunt telefoane de serviciu?
Nu va trebuie acordul angajatorului pntru asa ceva ... daca insista, sa va comunice baza legala a afirmatiei lui.
Sunt telefoane personale. Intreb, da, nu-mi dau seama unde in contractul de munca ar putea scrie asa ceva.