avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 830 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot angajatii unei firme forma un grup pe whatsapp ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot angajatii unei firme forma un grup pe whatsapp fara acordul ...

Pot angajatii unei firme forma un grup pe whatsapp fara acordul angajatorului?

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 10:34, 26 Martie 2023
Da
Intreb pentru ca am creat impreuna cu colegii de munca un grup de Whapp iar angajatorul ne pune sa-l stergem argumentul fiind ca grupurile de munca sunt interzise daca nu sunt monitorizate de un superior.
Ignorați-l.

Ca idee, nu că ar conta: sunt telefoane de serviciu?
Nu va trebuie acordul angajatorului pntru asa ceva ... daca insista, sa va comunice baza legala a afirmatiei lui.
Sunt telefoane personale. Intreb, da, nu-mi dau seama unde in contractul de munca ar putea scrie asa ceva.

Alte discuții în legătură

Fotografiere intre angajati in timpul programului de lucru daniela.neagu daniela.neagu Buna ziua, ce reglementari se pot introduce in Regulamentul Intern privind fotografierea angajatilor intre ei? Poate firma interveni in vreun fel daca un ... (vezi toată discuția)
Modificare regulament ordine interioara fara acceptul angajatului kniffe kniffe Buna ziua Daca la angajare am semnat un contract si un reg de ordine interioara, in ce masura se poate modifica reg intern fara acordul meu? ex concret: in ... (vezi toată discuția)
Legat de drepturile conexe monbebeale monbebeale buna ziua! ma numesc sandra si sunt de meserie muzician.in urma cu 3 ani,alaturi de 3 colege am infiintat un cvartet clasic,alaturi de care am sustinut ... (vezi toată discuția)