Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Blocul de lângă noi are pământ și ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Blocul de lângă noi are pământ și ...

Buna ziua
O întrebare blocul de lângă noi are pămînt și acest pămînt este folosit in interese proprii.
Au plantat legume,flori fiecare locatar și pus ce crede el că vrea să fie.
Plus au și închis spațiul sa nu intre altcineva cu tabla din partea din spate a blocului lor.
La cine apelez pentru desființarea acestor plantații și deschiderea suprafeței propriu zis.

Dar care este problema dvs, mai ales ca nu locuiti acolo? Cu ce va deranjeaza?
Problema mea este prin aceste grădini și garaje improvizate aduc în sine șobolani,porumbei,pisici Ne afectează calitatea mediului și a calității de trai a locatarilor.Aceste terenuri sunt proprietatea primăriei și este nevoie să facă spatii verzi.detinem pe aceste terenuri și pomi.
Daca este domeniu public, ce rost mai are sa intrebati pe forum?
Mergeti la Cons. local si reclamati acolo. Mai simplu nu se poate.
Draga utilizator
Întrebarea mea a fost unde și la cine apelez pe problema care am întrebato.

Nu merg nicăieri domnul Adam Grecu sunt emailuri și sesizări scrise în forma nonverbala.
Nimeni nu mai reclameaza și nu se face scandal.
Se soluționează confrm legilor și protocolului.

Adam Grecu a scris:

Daca este domeniu public, ce rost mai are sa intrebati pe forum?
Mergeti la Cons. local si reclamati acolo. Mai simplu nu se poate.

Sesizati oficial directia corp control din primaria teritoriala