avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 543 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Blocul de lângă noi are pământ și ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Blocul de lângă noi are pământ și ...

Buna ziua
O întrebare blocul de lângă noi are pămînt și acest pămînt este folosit in interese proprii.
Au plantat legume,flori fiecare locatar și pus ce crede el că vrea să fie.
Plus au și închis spațiul sa nu intre altcineva cu tabla din partea din spate a blocului lor.
La cine apelez pentru desființarea acestor plantații și deschiderea suprafeței propriu zis.


8 din 10 utilizatori consideră
acest răspuns util
Dar care este problema dvs, mai ales ca nu locuiti acolo? Cu ce va deranjeaza?
Problema mea este prin aceste grădini și garaje improvizate aduc în sine șobolani,porumbei,pisici Ne afectează calitatea mediului și a calității de trai a locatarilor.Aceste terenuri sunt proprietatea primăriei și este nevoie să facă spatii verzi.detinem pe aceste terenuri și pomi.
6 din 7 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca este domeniu public, ce rost mai are sa intrebati pe forum?
Mergeti la Cons. local si reclamati acolo. Mai simplu nu se poate.
Draga utilizator
Întrebarea mea a fost unde și la cine apelez pe problema care am întrebato.

Nu merg nicăieri domnul Adam Grecu sunt emailuri și sesizări scrise în forma nonverbala.
Nimeni nu mai reclameaza și nu se face scandal.
Se soluționează confrm legilor și protocolului.


Adam Grecu a scris:

Daca este domeniu public, ce rost mai are sa intrebati pe forum?
Mergeti la Cons. local si reclamati acolo. Mai simplu nu se poate.

4 din 4 utilizatori consideră
acest răspuns util
Sesizati oficial directia corp control din primaria teritoriala

Alte discuții în legătură

Spatiul verde din jurul blocului scor.pio scor.pio Va salut! Am si eu o intrebare va rog. Spatiul verde din jurul blocului apartine primariei sau asociatiei de proprietari? De ce va intreb. In urma cu un an, ... (vezi toată discuția)
Monopolizarea spatiului din fata, spatele si lateralul blocului alexandradian_a@yahoo.com alexandradian_a@yahoo.com Locuiesc intr-un bloc situat pe colt, in Ors Pantelimon. Primarul nu ia nici o masura impotriva vecinilor ce ocupa spatiul din jurul blocului. Unde pot ... (vezi toată discuția)
Spatiul verde din jurul blocului-legislatie ANDREI_oni ANDREI_oni Buna ziua Locuiesc impreuna cu familia la bloc, intr-un apartament proprietate personala, si pe spatiul verde din jurul blocului, mai multi vecini avem ... (vezi toată discuția)