Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Plusuri și minusuri la inventariere
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Plusuri și minusuri la inventariere

Bună ziua
Am nevoie de ajutorul dvs ...în urma efectuării unui inventar la o societate s a descoperit un plus dar și un minus ( considerabil) , s au făcut toți pașii s au solicitat explicații gestionarului iar acum se cere comisiei de inventariere sa facă o adresă către conducerea unității cum că, nu s a constatat comiterea unei infracțiuni...
Cine constata comiterea infractiunii? Este sarcina comisiei de inventariere?
george-neagu, moderator