Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Decontare Casco / mașina lovită in parcare
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Decontare Casco / mașina lovită in parcare

Buna ziua. Am parcat mașina in zona Parcului National pt a merge cu copiii in parc. Am stat cam 4 ore. La întoarcere bara spate era un pic înfundată . Cum se procedează in cazul in care asiguratorul meu la care am Casco îmi cere un PV de la poliție cu cauze și împrejurări ? Mentionez ca pe verso-ul Autorizației de reparație am ștampila cu “Lovit in parcare , autor necunoscut” ? Mi se refuza decontarea datorită lipsei procesul verbal care am înțeles ca nu se eliberează in cazul meu specific. In zona in care am găsit mașina lovită nu exista camere video. Mulțumesc
Clark, utilizator