Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Revenire de la sistem real la norma de venit
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Revenire de la sistem real la norma de venit

Am trecut in Declaratia Unica impunere in sistem real (din vina mea - am inteles gresit ca trebuie inca din 2023 trecut la sistem real pentru venituri peste 25 0000 EUR, cand de fapt e doar din 2024). Avand in vedere ca anul inca nu s-a incheiat, chiar trebuie sa astept 2 ani pentru a reveni la norma de venit? Nu pot sa depun o declaratie rectificativa in acest sens?
SpF2016, utilizator